Podsumowanie zmagań grupowych w Pucharze Starosty

Grupa A

W grupie A pierwsze miejsce zajął beniaminek A klasy – LZS Wójcice. Zespół z Wójcic wygrał swoje wszystkie mecze grupowe i przygotowuje się już do wielkiego finału. Drugie miejsce zajął spadkowicz Ligi Okręgowej – Atom Grądy-Goświnowice. Zawiodła natomiast drużyna z Rusocina, która skończyła rozgrywki grupowe na 3 miejscu z jednym zwycięstwem. Jako reprezentant klasy Okręgowej LKS Rusocin spisał się słabo, mimo iż był uważany za faworyta grupy A. Tabelę zamyka GLKS Kamiennik, który uległ we wszystkich spotkaniach grupowych strzelając tylko jedną bramkę w turnieju.

Grupa B

Jeśli chodzi o grupę B to było ciekawiej niż w poprzedniej. O pierwsze miejsce walczyły zespoły z Reńskiej Wsi, Gierałcic oraz Kałkowa. W tej walce najlepiej poradził sobie zespół Unii, który 2 mecze wygrał oraz 1 zremisował. Na drugim miejscu uplasował się Krab Gierałcice, który rozbił w ostatniej kolejce LZS Kałków 1:5. LZS Kałków po porażce z Krabem musi się zadowolić trzecim miejscem, natomiast LZS Buków musiał uznać wyższość rywali ulegając we wszystkich meczach.

Grupa C

W grupie C zwyciężyła drużyna Sudetów Burgrabice, która będzie gospodarzem finałowego turnieju „O Puchar Starosty Nyskiego”. Mimo porażki w ostatniej kolejce w Mesznie 5:4 zachowali pozycję lidera. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Białej Nyskiej również z dwoma zwycięstwami, jednak w bezpośrednim pojedynku z Burgrabicami odnieśli porażkę co wyeliminowało ich z finału. Na trzeciej pozycji znalazł się zespół Metalowca Łambinowice, a na czwartym LZS Meszno. Obie drużyny zdobyły po 3 pkt.

Turniej finałowy odbędzie się 3 sierpnia o godz. 13:00 na boisku sportowym w Burgrabicach. Oto terminarz:

12.55 Otwarcie turnieju.
13.00 - I mecz w turnieju pomiędzy mistrz Grupy A – LZS Wójcice (koszulki czarne) i mistrz Grupy B LZS Unia Reńska Wieś – Frączków (koszulki pomarańczowe).
13.45 – Przerwa
14.15 II mecz w turnieju mistrz grupy „C” - KKS Sudety Burgrabice (koszulki bordowe) – mistrz grupy „A” - LZS Wójcice (koszulki żółte)
15.00 – Przerwa
15.25 – III mecz turnieju mistrz grupy „B” LZS Unia Reńska Wieś – Frączków (koszulki czerwone) – mistrz grupy „C” KKS Sudety Burgrabice (koszulki miodowe).

16.10 – Przerwa
16.30 - Wręczenie nagród
17.00 - Zakończenie turnieju finałowego.